Крайнюк Анна Сергіївна

На Ютуб каналі психолога садочка №322 (натисніть на посилання ТУТ) можна знайти корисні матеріали для дітей і батьків, відеозаняття на розслаблення і зняття психоемоційної напруги, розвиток дрібної моторики, пам’яті, логічного мислення, а також лекції та рекомендації для педагогів-вихователів

Розклад занять практичного психолога

Графік психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу

Консультація з психологом

/Files/images/Графік консультацій практичного психолога.png

Батьки дітей можуть заздалегідь записатися на індивідуальну консультацію до психолога за номером телефону

(057) 725-55-89

Правила толерантного і чемного спілкування з людьми котрі мають інвалідність

/Files/images/Пам\'ятка до міжнародного дня інвалідів. Про толерантне ставлення до людей з особливими потребами_Монтажная область 1.jpg

Попередження дитячого суїциду

/Files/images/shutterstock_248899603.jpg

Через велику кількість дитячих самогубств, котрі трапились за початок навчального 2023 року, батькам важливо звернути увагу на емоційний стан своїх дітей, особливо це стосується батьків старших дошкільнят. Вже починаючи з дошкільного віку у дитини формується манера сприйняття світу, малюк починає відчувати різні емоційні стани, і якщо дитина відчуває більший проміжок часу відчуває смуток чи пригніченість, це може надалі призвести до депресивності, схильності думати критично і радикально, тоді діти своїми думками приходять до суїцидальних думок.

Тому, які прояви суїцидальної поведінки можуть спостерігатися у дітей дошкільного віку:

1. Усамітненість дитини, малюк полюбляє проводити час на одинці, грається один

2. Критично, радикально мислить, каже що це чи зовсім добре, чи все дуже погано

3. Емоційна нестабільність, дитина плаче по кожному маленькому приводу чи недоречно сміється, такий спектр емоцій змінюється різко за декілька хвилин

4. Дитина має зневіру у собі, критикує себе «В мене погано виходить» «В мене нема успіхів» «Я погано роблю» «В інших виходить краще» і т.і.

5. Малюк став мало посміхатися і веселитися, хоч до цього був життєрадісним і веселим

6. Дитина старшого дошкільного віку може наносити собі само пошкодження, гризти кінчики пальців, здирати шкіру довкола нігтя, давити нігтями на шкіру рук чи інших кінцівок, або навіть битися потилицею об тверді поверхні.

Що можуть зробити батьки в цьому випадку:

1. Поцікавитися почуттями і емоціями малюка, дізнатися що відчуває дитина в різних ситуаціях і в різний час дня

2. Поговорити з малюком зі сторони впевненого дорослого, наставника

3. Підтримати малюка словами, запевнити дитину у своїй неупередженій любові «В тебе все добре виходить» «Я пишаюсь тобою і тим що ти робиш» «Ти такий талановитий» «Я дуже тебе люблю, ти саме цінне в моєму житті» і т.і.

4. Більше долучати дитину до діяльності в групі, у сім’ї чи у взаємодії з іншими дітьми на дитячих майданчиках

5. Робіть для дитини «дні щастя», коли малюку дозволяється робити майже все що захочеться, їсти смачну їжу, гуляти з друзями, гратися скільки малюк хоче, дати малюку право обирати, бути умовним «дорослим»

6. Якщо прояви суїцидальної поведінки продовжується тривалий час, і проявів такої поведінки багато з того що перераховано вище, батькам необхідно звернутися до спеціаліста, наприклад до психолога дитячого дошкільного закладу, або дитячого психолога за межами дошкільного закладу.

Чим раніше виявити схильність дитини до депресивності, до суїцидальної поведінки, тим легше буде попередити можливий дитячий суїцид у майбутньому.

Будьте уважними до своєї малечі та бережіть свої рідних.

Запобігання та протидія домашньому насильству

/Files/images/Текст абзаца джепег.jpgПротидія домашньому насильству

Поради батькам під час війни UNICEF

/Files/images/vonniy_stan/IMG-20e9937a6aa38eaa42b490848060d380-V.jpg